fbpx
Hotel je aktuálne v režime OTP. Farba covid Automatu je Oranžová. Čo to znamená?

Výlety po okolí Tomášova

Pripravili sme si pre Vás nápady na výlety v okolí kaštieľa, kultúrne, prírodné, ale aj športové.

Vodný mlyn Jelka

Zrekonštruovaný vodný mlyn v Jelke leží na brehu Malého Dunaja. Prvé doklady o tomto mlyne pochádzajú až z roku 1894. Okolie mlynu ponúka veľa možností na rekreáciu.

Kaštieľ a park Malinovo

Neskororenesančný kaštieľ, neskôr klasicisticky upravený, bol postavený na základoch stredovekého hradu Eberhard s vodnou priekopou a je dominantou obce Malinovo. Je obklopený anglickým krajinným parkom.

Kaštieľ Hubice

Leží v Podunajskej nížine v západnej časti Žitného ostrova. Starší a väčší kaštieľ bol postavený okolo r. 1830 na starších základoch. Druhý kaštieľ bol postavený cca 19. st. Park okolo kaštieľa s rozlohou 40 ha vznikol v osemdesiatych rokoch 19. stor. V parku sa nachádza niekoľko pozoruhodných stavieb. Zaujímavou stavbou v obci je aj kúria Kempelenov. Žil tu známy vynálezca Wolfgang Kempelen.

Hrádza Hamuliakovo

Bratislavská hrádza je miestom pokoja, oddychu na viac ako 100 kilometroch ciest. Okrem kaviarní a tradičných bufetov sa tu dá využiť možnosť wakeboardingu alebo kitesurfingu. Využiť môžete aj kompu.

Slovakia Ring – Orechová Potôň

Slovakiaring je pretekársky okruh na Slovensku, postavený v rokoch 2008 – 2009. Okruh ponúka 6 variant v oboch smeroch. Nachádza sa tu škola šmyku, vojenské múzeum ale aj motokáry.