fbpx

9 jamkové FootGolfové ihrisko

Footgolf

V parku pri kaštieli sa nachádza 9 jamkové FootGolfové ihrisko, ktoré patrí k jedným z prvých ihrísk pre tento šport na Slovensku.

FootGolf je nový šport, ktorý vznikol spojením dvoch najpopulárnejších športov na svete: futbalu a golfu. Je určený pre všetkých – bez ohľadu na pohlavie, vek a to, či ste už niekedy kopli do lopty. Cieľom hry je umiestniť loptu do jamky, na čo najmenší počet kopnutí.

V areáli kaštieľa je zakázané konzumovať vlastné občerstvenie a nápoje s výnimkou detí do 3 rokov.

 

Zapís v zozname športovísk

Cenník vstupu

Dospelý (1 hodina)16 EUR*
Študent (1 hodina)14 EUR*
Dieťa od 6 do 14 rokov (1 hodina)12 EUR*
Rodinný – 2 dospelí a 2 deti (1 hodina)55 EUR
Denný prenájom ihriska800 EUR

* V cene je zapožičanie lopty pre každého hráča

V prípade záujmu Vám vieme zabezpečiť aj maršala, ktorý Vás bude sprevádzať ihriskom a vysvetlí Vám pravidlá FootGolfu (je potrebná rezervácia vopred).

Ihrisko je otvorené každý deň, povinná rezervácia vopred cez recepciu* Art Hotela Kaštieľ: tel. +421 2 209 093 00, email recepcia@hotelkastiel.sk.

*Hotel si vyhradzuje právo rezerváciu na FootGolf zrušiť z dôvodu konania sa akcie.

Základné pravidlá FootGolfu

  1. Dodržiavajte kódex oblečenia.
  2. Svoju loptu si jasne označte fixkou (ak nepoužijete naše označené lopty alebo ak lopta nie je viditeľne odlíšená).
  3. Skóre si zapisujete na svoju score card, kde môžete zapisovať aj ďalších hráčov vo Vašom flighte.
  4. Hra sa začína na štarte od jamky č. 1. Pred prvým výkopom si zapíšte meno hráča na score card a potom posuňte ďalšiemu hráčovi po pravej ruke, ktorý sa stáva Vašim zapisovateľom. Hráči začínajú na jamke č. 1 podľa abecedy, prípadne inak, ak sa dohodnú. Ďalej hrá vždy hráč, ktorý mal najlepšie skóre na prechádzajúcej jamke.
  5. Pokračujete vždy tam, kde skončila lopta, loptu nemôžete presúvať, ani nemôžete odstraňovať prírodné prekážky. V hre môžete pokračovať, až keď lopta úplne zastane. Nie je dovolené zastaviť loptu, ktorá sa kotúľa poháňaná vetrom.
  6. Ďalej hrá vždy hráč, ktorého lopta je najďalej od jamky.
  7. Ak Vám lopta spadne do vody, dostávate jeden trestný bod. Pokračovať môžete po vybraní lopty dva kroky od okraja vodnej plochy, kam vošla lopta, smerom od jamky. Predpažíte s loptou a voľne ju pustíte. Tam, kde dopadne a zastaví sa, odtiaľ pokračujte v hre. To isté platí, ak sa lopta ocitne v aute za bielym kolíkom.
  8. Loptu môžete prenášať a očistiť len pri prechode medzi jamkami, mimo samotnej hry.
  9. Na konci hry sa vždy zráta skóre, ktoré určí víťaza a celkové poradie. Svoju score card nezabudnite po skončení hry a skontrolovaní výsledkov podpísať.
  10. FootGolf je džentlmenská hra – dodržujte pravidlá Fair-play a užite si hru!