Umenie a elegancia 2017

10. september 2017

Veterán klub Bratislava a Art Hotel Kaštieľ Tomášov usporiadali v nedeľu 10.9.2017 už III. ročník stretnutia historických vozidiel pod názvom "Umenie a elegancia".

Opäť sme pripravili program pre milovníkov historických vozidiel na čerstvo pokosenom anglickom trávniku, tentoraz inšpirovaný zlatými šesťdesiatymi rokmi, ktoré vystihuje to známe talianske La Dolce Vita.

Šesťdesiate roky... Európa začína dýchať pohodou mieru. Povojnové automobily, ktoré stvorila núdza, miznú z  ciest. Automobilový priemysel zažívajú prudký technologický rozmach, Európania zrazu majú v peňaženkách priestor aj na radosti života. Motorista sa svojím autom chce nielen odviezť, ale aj potešiť a ukázať svetu, že zasa je niekým. A dizajnéri sa predbiehajú, aby jeho oku ulahodili. Taliansky dizajn ovláda automobilový svet a  automobil začína byť skutočným architektonickým prvkom našich miest. Do výroby automobilov vstupuje ozajstné technické umenie a nevídaná elegancia tvarov.

Ďalšie fotografie môžete nájsť na http://www.veteranklubba.sk/umenie-a-elegancia/2017 a https://www.bazala.sk/clanok/umenie-a-elegancia-tomasov.